Kalwaria Zebrzydowska 33 873 35 67

Auto szkoła Maj

Kat. B

Wiek

Prawo jazdy  kategorii B można rozpocząć 3 miesiące przed ukończeniem 18 roku życia.

Prawo jazdy kat. B uprawnia do kierowania:

• pojazdem samochodowym o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t, z wyjątkiem autobusu i motocykla
  • w/w pojazdem z przyczepą lekką
  • w/w pojazdem z przyczepą inną niż lekka, o ile łączna dopuszczalna masa całkowita zespołu nie przekroczy 3500 k
  • zespołem pojazdów, złożonym z pojazdu samochodowego o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3500 kg z przyczepą inną niż lekka, którego łączna dopuszczalna masa całkowita przekracza 3500 kg, ale nie przekracza 4250 kg. Zespołem takim może kierować osoba, która zdała państwowy egzamin praktyczny przewidziany dla takiego zespołu, potwierdzony wpisem do prawa jazdy (kod 96)
  • ciągnikiem rolniczym lub pojazdem wolnobieżnym również z przyczepą lekką
  • pojazdami określonymi dla prawa jazdy kat.AM

Liczba Godzin Kursu:

• zajęcia teoretycznych: 30 x 45min
  • zajęcia praktycznych: 30 x 60min

Zapis

Dokumenty wymagane do wyrobienia Profilu Kandydata na Kierowcę tzw. PKK:

• Wniosek o wydanie prawa jazdy
  • Orzeczenie lekarskie
  • Aktualną kolorową fotografię o wymiarach 3,5cm x 4,5cm
  • Dokument potwierdzający zameldowanie – dowód osobisty lub paszport oraz prawo jazdy innej kat. jeśli posiadasz
  • Pisemną zgodę rodzica  jeżeli osoba nie jest pełnoletnia

Po złożeniu w/w dokumentów Wydział Komunikacji – Dział Prawa Jazdy  zgodnym z miejscem zameldowania generuje  PKK .

Osoba zainteresowana odbiera swój profil PKK i udaje się do naszego  Ośrodka Szkolenia Kierowców celem złożenia dokumentów i rozpoczęcia szkolenia.

Zapisać można się  od poniedziałku do piątku w godzinach: 8:00 – 16:00. Zapraszamy.

Prawo jazdy kategoria B